TO JE FUDBAL Inđija stvarala šanse i promašivala, TSC davao golove i osvojio 3 boda

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole savladali su Inđiju rezultatom 2:0 u okviru 6. kola LingLong Superlige Srbije. Rezultat ni na koji način ne oslikava stanje na terenu, jer su Zeleni u većem delu susreta bili bolji rival i pravo je čudo da nisu postigli nijedan pogodak.

Meč u Senti je bio istorijski jer su po prvi put zasijali reflektori na tom stadionu. Trener Blagojević izveo je identičnu postavu kao protiv Radnik u prošlom kolu.

Od prve sekunde susreta lopta je bila u nogama gostiju. Već u trećem minutu prva velika šansa za Inđiju. Bastajić je dobio loptu u prazan prostor, bio je brži od odbrane rivala, izašao je sam na golmana domaćina, ali je loptu poslao nekoliko metara od desne stative.

Promašena prilika nije ni na koji način uticala na fudbalere gostiju, te je već u 7. minutu Bosančić šutirao sa 16 metara tik pored stative gola domaćina.

Kako to biva u fudbalu, usledila je kazna. Silađi je primio loptu na 30ak metara, povukao je ka šesnaestercu Inđije, i pogodio bliži ugao golmana Prekovića.

Bosančić je držao konce igre u svojim rukama, a Inđija je imala terensku inicijativu. Najbolju šansu Inđija je imala preko Milosavljeva, koji je sa 11 metara pogodio prečku domaćih. Uz to, dobre prilike propustili su Rogač i Brana Ilić.

Kada su svi na stadionu mislili da će poluvreme biti završeno rezultatom 1:0, usledio je slobodan udarac za domaće na nekih 35 metara. Lukić je iskoristio nesmotrenost gostiju, centrirao je u srce šesnaesterca, u kom se najbolje snašao bivši igrača zelenih Tomanović.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih prilika na obe strane. Domaći su se povukli, a fudbalerima Inđije ponestalo je snage.

Sredinom drugog poluvremena, čini se da je sudija bez razloga poništio gol Milosavljeva. Krilni napadač gostiju pokupio je ramenom loptu ispred golamana domaćih, i sa 16 metara plasirao je u mrežu. Sudija je njegov potez okarakterisao kao igranje rukom, i zbog toga mu pokazao žuti karton.

Do kraja susreta, mahom se igralo na sredini terena i fudbaleri domaćih su mirno priveli utakmicu kraju.