KORAK DO SUPERLIGE Inđija pregazila Dinamo pred punim stadionom

Fudbaleri Inđije su na dobrom putu da se vrate u Superligu posle osam godina. Još jedan veliki korak prema tom cilju puleni trenera Srđana Blagojevića su napravili pobedom nad Dinamom iz Vranja od 3:0 u prvom meču baraža za popunu elitnog ranga.

U sjajnom ambijentu pred nekoliko hiljada gledalaca trećeplasirani tim Prve lige Srbije bio je bolji i svežiji i ubedljivom pobedom nad gostima s juga Srbije stekao veliku prednost uoči revanša koji se u nedelju igra u Vranju. Gostima, koji su čudesno izbegli direktno ispadanje iz Superlige pobedama u poslednjih nekoliko kola, danas baš ništa nije išlo, a nisu imali ni sreće jer su, dok je domaćin pogađao njihovu mrežu, oni tukli u prečku i stativu.

Pride, revanš će morati da odigraju bez svoje “alfe i omege”, predsednika i trenera Dragan Antića, koji je isključen početkom drugog poluvremena zbog psovanja glavnog sudije Vasića. Bilo je to nakon što je kod rezultata 3:0 arbitar iz Novog Žednika isključio Grka Macukasa, pa su Vranjanci žestoko protestovali tvrdeći da od početka nemaju ravnopravan tretman kod sudijske trojke.

Domaćin je rano poveo, već posle četiri minuta igre. Ivan Rogač je najpre promašio najstrožu klaznu u drugom, gostujući golman mu Lakić mu skinuo udarac, ali je i ranije izašao sa gol-linije pa je glavni sudija rešio da ponovi udarac. Naravno, Rogač je drugi put bio preciziniji i razgalio brojnije domaće navijače. Mogao je Dinamo da se vrati u život već u desetom minutu, posle prekida lepu šansu je imao Plavšić, ali je lopta pogodila stativu.

Prednost Zelenih duplirao je najbolji fudbaler Srđan Dimitrov u 22. minutu, a da fudbalski bogovi nisu naklonjeni Vranjancima danas bilo je jasno i u 29. kada je gostujući fudbaler Nikola Popović pogodio prečku posle još jednog prekida.

Kaznili su Inđijci i taj promašaj gostiju i to u 33. minutu posle sjajne kontre i asistencije Bađija, kada je Nikola Dimitirjević majstorski istrčao kontru i doneo velikih 3:0 svom timu. Mogao je ovaj momak da se proslavi, danas izvanredni Badara Bađi mu je spremio još jednu šansu u 37. ali je Dimitrijević šutirao neprecizno preko gola iz dobre pozicije.

Znatno slabiji fudbal gledali smo u nastavku. Domaćini su posle isključenja Macukasa svesno ili ne “povukli malo ručnu” pa smo videli tek poneki neprecizan pokušaj preko gola bez opasnosti po desetkovane goste. Ipak, i ova prednost od 3:0 biće verovatno dovoljna Zelenima da se posle osam godina vrate u elitni rang superligaškog fudbala, dok će Vranjanci nakon samo jedne sezone u višem rangu verovatno morati da se presele u Prvu ligu Srbije.

Osim, ako se ne dogodi neko novo čudo u nedelju…